października 29, 2020

Jesienny stroik z białych dyni baby boo

Marzycie o pięknej, jesiennej dekoracji? Takiej innej, niespotykanej? Ale przy tym bardzo stylowej?


Zobaczcie, jak sami możecie zrobić coś pięknego! Pokażę Wam, jak w kilka minut stworzyć kompozycję, która będzie Was zachwycać każdego jesiennego dnia. Zdradzę Wam też sekret, co należy zrobić, by stroik wyglądał na elegancki.


Jesienna dekoracja stołu z białych dyni baby boo
Fot. u Babeczki. Jesienna dekoracja stołu z białych dyni baby boo.Do wykonania "dyniowego stroika" potrzebne będą:

  • dynie dekoracyjne - kilka sztuk. Mogą być białe, pomarańczowe lub zupełnie kolorowe. Możecie też użyć białych, lnianych dyń z mojej Manufaktury - znajdziecie je tutaj białe, lniane dynie;
  • dekoracyjny talerz - kwadratowy, okrągły, a najlepiej taki który po prostu macie w domu;
  • plastry drewna, kostki styropianu, poskładany karton, gąbka florystyczna - lub cokolwiek innego, co przyjdzie Wam do głowy i co umożliwi zbudowanie bardziej trójwymiarowej konstrukcji w stroiku;
  • gałązki eukaliptusa - najlepiej żywe, bo ładnie pachną, ale sztuczne dobrej jakości też na pewno świetnie się zaprezentują;
  • białe gałązki z kwiatkami - u mnie jest to gipsówka,
  • czerwone "kulki" - jarzębina, dereń lub inne czerwone owoce na gałązkach, które dodadzą jesiennego charakteru kompozycji.

Rzeczy potrzebne do wykonania jesiennej dekoracji z białych dyni baby boo
Fot. u Babeczki. Czego potrzebujecie do wykonania jesiennej dekoracji z białych dyni baby boo?


Teraz zostaje już tylko ułożenie wszystkich elementów w spójną całość. 

Dynie ułóżcie na dekoracyjnym talerzu, na różnych wysokościach, wykorzystując do tego plastry drewna, styropian lub gąbkę florystyczną. Dzięki temu stroik nabierze trójwymiarowości, czyli nie będzie zbyt płaski.

Pomiędzy dynie powkładajcie zielone i białe gałązki, pamiętając przy tym, by właśnie tym "zapychaczem" (jak to we florystycznym żargonie określa się wszelkie zielone dodatki) pozakrywać wszystkie niechciane "dziury". Gipsówka i jej delikatne, drobne kwiatuszki świetnie sprawdzą się do maskowania poziomów konstrukcji.

Na koniec nie zapomnijcie dodać czerwonych owoców! Dzięki nim kompozycja stanie się żywsza i ciekawsza. 


Jesienny stół z dekoracją z białych dyni baby boo
Fot. u Babeczki. Jesienny stół z dekoracją z białych dyni baby boo.Stroik jesienny z dyni gotowy! Prawda, że łatwo i szybko poszło?


Oczywiście, wg własnego uznania możecie dodać szyszki, świerkowe gałązki, orzechy czy żołędzie. W komponowaniu stroika nie ma żadnych ograniczeń.

A na koniec czas na małą wskazówkę.

Warto jednak pamiętać, o tym, by ilość kolorów w dekoracji nie była zbyt duża. Wtedy stroik będzie wyglądał na spójny i elegancki, a nie na przypadkowy i pstrokaty.  Jesienne nakrycie stołu z dekoracją z białych dyni baby boo
Fot. u Babeczki. Jesienne nakrycie stołu z dekoracją z białych dyni baby boo.


To co, próbujecie? Pochwalcie się koniecznie zdjęciami!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny! Będzie mi miło, jeśli zechcesz podzielić się ze mną swoją opinią.

Instagram

Copyright © u Babeczki