lipca 10, 2020

"PROJEKTOWANIE WNĘTRZ TO NIE BUDOWANIE PROMÓW KOSMICZNYCH!" - TRZECIA CZĘŚĆ WYWIADU Z PROJEKTANTKĄ WNĘTRZ - ANETĄ WIERZBICKĄ


Dziś trzecia, ostatnia część z projektantką wnętrz - Anetą Wierzbicką! W dwóch poprzednich dowiedzieliście się, czy istnieje coś takiego jak chemia między klientem a projektantem, czy można kopiować cudze projekty i czy warto korzystać z usług osób fachowo zajmujących się projektowaniem wnętrz.


Teraz w kilku zdaniach porozmawiamy o home staging! Co to jest i do czego może Wam się przydać taka wiedza! I może jednak skusiscie się na konsultacje online?

Aneta Wierzbicka - projektowanie wnętrzNapisałaś kiedyś, że w swojej pracy łączysz aranżację wnętrz z technikami home stagingu, czyli przeprowadzeniem sprytnych i niedrogich zmian, które mają na celu przygotowanie mieszkania do sprzedaży tak, aby pokazywało cały swój potencjał jak na dłoni. Uważasz, że takie „niedopieszczone” wnętrza sprzedają się słabiej?

Aneta Wierzbicka: Zdecydowanie. Nie potrafię powiedzieć, dlaczego sprzedający tego nie czują. Każdy przecież woli kupować ładne, czyste rzeczy, pięknie wyeksponowane niż wyobrażać sobie co też fajnego kryje się pod kupką chaosu na wystawie. Może przesadzam, ale nigdy nie zrozumiem, jak można pokazywać w ogłoszeniu zdjęcia zagraconego, brudnego mieszkania. Takie „oferty” mogą skusić klienta jedynie niską ceną i to dużo niższą niż rynkowa, podczas gdy home staging kosztowałby o wiele mniej, przyspieszyłby sprzedaż nieruchomości i prawdopodobnie zwiększył jej wartość. Sprzedający bardzo tracą, nie przygotowując się do sprzedaży.

Pomysł na niewielką i wąską sypialnię.
Fot. Aneta Wierzbicka. Pomysł na niewielką i wąską sypialnię.


Teraz już wiem, że warto wyeksponować zalety sprzedawanego mieszkania. Porozmawiajmy teraz o Twoich marzeniach i o tym jak Ty mieszkasz.


Gdybyś miała nieograniczony budżet, np. po ciotce z Ameryki, w jakim stylu urządziłabyś swoje wnętrza? Kupiłabyś dom czy duże mieszkanie?

Nie powiem Ci w jakim stylu, bo żadnego kurczowo się nie trzymam, ale zdecydowanie dom. Parterowy, maksymalnie 10-15-letni, za to w starym ogrodzie i koniecznie nad jeziorem. Na pewno byłoby swojsko i przytulnie. I kolorowo.


Masz ogromny talent i ponadprzeciętną wiedzę o wnętrzach! Lubisz ją wykorzystywać u siebie w domu, czy raczej unikasz remontów i jak przysłowiowy szewc „chodzisz bez butów”?

Wykorzystuję na co dzień. Ciągle coś zmieniam, przestawiam, eksperymentuję i obmyślam metamorfozy. Dzięki nim w moim domu praktycznie ciągle coś się zmienia, choć remont generalny robiliśmy 12 lat temu. Chętnie zrobiłabym taki znowu, ale nie ma jeszcze takiej potrzeby, a i na remontowe niedogodności nie mam ochoty. Za to bez metamorfoz nie mogłabym żyć! Rok temu zmieniliśmy całkowicie salon. Obecnie planuję kolejną już przemianę kuchni. Wszystko obmyślone, tylko czasu brak ;)

Idealne wnętrze, to wnętrze nieprzekombinowane. Aranżacja kuchni z wyspą i wejście na piętro z prostymi, drewnianymi schodami.
Fot. Aneta Wierzbicka. Idealne wnętrze, to wnętrze nieprzekombinowane. Aranżacja kuchni z wyspą i wejście na piętro z prostymi, drewnianymi schodami.

Fantastycznie! Czekam na nowe zdjęcia! Wyobrażasz sobie czasami, że nie projektowałabyś wnętrz, nie odczarowywałabyś remontów i szybkich, ale skutecznych metamorfoz?

O jejku, nie! Nawet nie chcę sobie tego wyobrażać! Długo podejmowałam tę decyzję. Siedziało we mnie wiele przekonań na temat tego, że nikt za moje pomysły nie zapłaci, ale teraz, kiedy przeprowadziłam dziesiątki remontów, metamorfoz i konsultacji - za każdym razem z sukcesem, nie mogłabym już bez tego żyć. Uwielbiam to, co robię!


A praca zdalna z klientem to dobry pomysł? Czy przeprowadzenie konsultacji i projektów online ma jakikolwiek sens?

Rozumiem Twoje wątpliwości, bo często je słyszę i sama je miałam na początku. Jasne, że na żywo jest wygodniej, sprawne doradzanie podczas wideo-konferencji wymaga wprawy, ale ja tę wprawę mam, bo praktykuję takie spotkania od samego początku. Nigdy nie chciałam ograniczać się tylko do pracy w Poznaniu. Mam klientów z całej Polski i bardzo się cieszę, że praca online nie jest dla mnie nowością. Tak naprawdę jedynie inwentaryzacja pomieszczeń jest lekko problematyczna do przeprowadzenia zdalnie, ale możliwa. Pozostały zakres współpracy to rozmowy oraz moja praca własna, więc odległość nie stanowi problemu. Robię to na co dzień - nie ma się czego bać. A na potwierdzenie zapraszam do obejrzenia mojego nagrania z konsultacji z jedną z klientek.

Salon z aneksem kuchennym w stylu skandynawskim, z oryginalnym rozwiązaniem ścianki multimedialnej.
Fot. Aneta Wierzbicka. Salon z aneksem kuchennym w stylu skandynawskim, z oryginalnym rozwiązaniem ścianki multimedialnej.

Czuję się przekonana! Jakbym znalazła bratnią duszę, która w lot odgaduje wszystkie moje pragnienia! Z ogromną przyjemnością wypróbuję konsultacje online!
Mam nadzieję, że za kilkanaście tygodni będziemy mogły się pochwalić zupełnie nowym projektem!


Bardzo się cieszę i serdecznie zapraszamPS Myślę, że teraz już wiecie, dlaczego rozpoczęłyśmy z Anetą współpracę nad arcyciekawym projektem! Łączy nas chemia, wzajemne rekomendacje, ale przede wszystkim zaufanie, jakim nas obie obdarzył nasz inwestor! Pracujemy pilnie – online, konsultując projekt funkcjonalny i aranżacyjny!

Efekty tej niezwykle ciekawej pracy, pełnej pomysłów i niesztampowych rozwiązań pokażemy Wam za... kilkanaście tygodni! :) Inwestycja jest w trakcie budowy – przewidywany termin ukończenia realizacji wnętrza to luty/marzec 2021 roku :)Trzymajcie za nas kciuki!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny! Będzie mi miło, jeśli zechcesz podzielić się ze mną swoją opinią.

Instagram

Copyright © u Babeczki