czerwca 26, 2020

„Projektowanie wnętrz, to nie budowanie promów kosmicznych!”


Serdecznie zapraszam Was do niesamowitej lektury wywiadu z projektantką wnętrz – Anetą Wierzbicką, mistrzynią funkcjonalności pomieszczeń! Osobą tak kreatywną i słuchającą potrzeb oraz marzeń swoich klientów, że nie ma wśród nich niezadowolonych osób! Wręcz przeciwnie! Klienci są prowadzeni przez Anetę w taki sposób, że powstają ciepłe i przytulne DOMY, a nie tylko miejsca do mieszkania!


Fot. Aneta Wierzbicka.Rozmowa tak ciekawa i wciągająca, że... będę ją dozować w trzech częściach!
Dowiecie się między innymi:


  • że potrafię być rozkapryszoną „babą”, która ma mało pieniędzy na remont, ale za to wielkie wymagania;
  • czy można kopiować nie swoje pomysły na aranżację wnętrz oraz
  • dlaczego warto zainwestować w home staging...

A na końcu zdradzę Wam jak doszło do naszej pierwszej współpracy i to online!


Gotowi? Część pierwsza przed Wami!Fot. Aneta Wierzbicka. W czasie remontu!Jestem bardzo niezdecydowana. Chcę coś zmienić w moim mieszkaniu, ale nie wiem co! Co chwilę zmieniam zdanie! Jak coś już zrobię, zmienię, kupię to od razu chcę się tego pozbyć, wymienić. Lubię styl klasyczny we wnętrzach, ale nie... Chyba jednak wolę glamour... Sama już nie wiem...

Aneta Wierzbicka: Hmm... Wygląda na to, że po prostu lubisz zmiany. Jesteś otwarta na nowości, stąd chęć „spróbowania” wszystkiego, a że w ostatnich czasach mamy wręcz miliony możliwości dekoracji mieszkań, to zwyczajnie trudno podejmować wybory aranżacyjne. Czujemy się oszołomieni ilością dostępnych opcji i… czasem po prostu nie robimy nic. Wolimy wyjść ze sklepu, niż zaryzykować nietrafiony zakup. A jeśli chodzi o wybór stylu, to nie ma się czym przejmować. Styl ma być nasz. Można mieszać różne style ze sobą i w taki sposób tworzyć niesamowite wnętrza. Moja obserwacja jest taka, że to właśnie wnętrza eklektyczne są najciekawsze! A może po prostu lubię eklektyzm? I Ty również?


Eklektyzm? Raczej nie... Zdecydowanie nie! Czyli nadal nie wiem, co mam wybrać! Poza tym nie mam fury pieniędzy, duże remonty mnie nudzą i przerażają, bo ekipa, bo brud... Bleee... Jak możesz mi pomóc? Można mi w ogóle pomóc?

No jasne, najważniejsze to dać sobie czas na eksperymentowanie zamiast inwestowania w „meble na całe życie”. Proste i niedrogie aranżacje pozwalają na swobodne zmiany w razie potrzeby. Część rzeczy można też sprzedać, więc fakt, że coś kiedyś kupiliśmy, nie znaczy że jesteśmy na to skazani ;). W ten sposób ćwiczymy też nieprzywiązywanie się do przedmiotów, a to pomaga zachować porządek w mieszkaniu. Nawyk odgracania to jeden z najlepszych aranżacyjnych trików! Dąż do tego, aby w mieszkaniu było TYLKO to, co Ci się naprawdę w tej chwili podoba. Już samo to sprawi, że mieszkanie będzie ładne. A jeśli nawet ulubione meble, czy przedmioty się znudzą? Poprzestawiaj je miejscami! Ta sama rzecz w innym otoczeniu może wyglądać zupełnie inaczej, a to czasem tak, jakbyś miała w domu coś nowego (uśmiech).

No i oczywiście malowanie! Zmiany koloru, choćby jednej ściany, po prostu nie da się nie zauważyć. Tak właśnie, prostymi sposobami można zaspokoić potrzebę zmian i odwlec w czasie żmudny i kosztowny remont, który każdy z nas robi raz na kilka lat, a nie miesięcy.


Wiem, dużo informacji jak na początek, ale jestem straszną gadułą... Niezdecydowaną... Ale mimo to uwielbiam wszystko kontrolować! Nie lubię mojej sypialni. Jest zimna, niekobieca i nie wiem, co bym chciała... Jakie masz dla mnie rady?

Już w Twojej wypowiedzi słyszę, że chciałabyś kobiecą, przytulną sypialnię, więc to nieprawda, że nie wiesz czego chcesz. To dobry punkt wyjścia. Czasem pomaga stare, dobre rozpisanie na kartce minusów i plusów - w tym przypadku „dlaczego nie lubię mojej sypialni?” i „o jakiej sypialni marzę?”. Tą drugą warto poprzeć zdjęciami inspiracji. Wpisujemy w wyszukiwarkę nazwę pomieszczenia i słowo klucz np. „kobieca sypialnia” i przeglądając zdjęcia z pewnością zauważysz że jedne podobają Ci się bardziej, inne mniej. Zapisujesz te ładniejsze w konkretnym folderze i tak się zaczynają poszukiwania idealnej sypialni. Prawdopodobnie szybko zauważysz, że jakiś typ aranżacji przeważa w Twoich inspiracjach i to na tych zdjęciach masz odpowiedź.


Dobrze. Czuję się usatysfakcjonowana jako Twoja klientka ;) Widzę, że masz ogromne pokłady cierpliwości do kapryśnych ludzi! Mogłabyś mi pomóc urządzić moją wymarzoną sypialnię ;) Ale tak naprawdę, na szczęście, wiem, co m się podoba, a co nie i nie jestem taka roszczeniowa ;) Remontować uwielbiam! Nawet samodzielnie! Aaa! Zapomniałabym o jeszcze jednej ważnej sprawie! Aneta przygotowała dla Was niespodziankę!
Jeśli przygotowujecie się do remontu, to koniecznie pobierzcie darmowy poradnik o aranżacji wnętrz! Warto! Jest genialny!!!

Aranżacja wnętrz. Praktyczny poradnik dla początkujących.


Na drugą część wywiadu zapraszam Was już za tydzień w piątek! Będzie się działo! 
Aneta opowie Wam o chemii między klientem i projektantem... I czy w ogóle warto korzystać z usług projektantów wnętrz ;)

Do przeczytania za tydzień :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny! Będzie mi miło, jeśli zechcesz podzielić się ze mną swoją opinią.

Instagram

Copyright © u Babeczki