marca 18, 2020

Sekretarzyk na nowo - nie bój się zmian!

Gdy w sklepie widzicie mebel, który mówi do Was kup mnie! Ale jednocześnie wiecie, że ten kolor, to nie jest to czego szukacie... 

Dlatego dziś opowiem Wam o tym, co można zrobić, by mieć ten mebel i to dokładnie taki, jaki będzie pasować do Waszego wnętrza. 


Sekretarzyk - biurko IKEA PS 2017 z przemalowanym frontem
FOT. u Babeczki. Sekretarzyk IKEA PS w autorskiej, białej wersji.
Moja sypialnia to zarazem moja pracownia i biuro, mam więc w niej niewiele miejsca nie tylko na przechowywanie materiałów, ale także na potrzebne do szycia maszyny. 
Dlatego podczas ostatniego remontu i przemalowania pokoju na biało (z okropnego żółtego!), szukałam odpowiedniego:
  • biurka? 
  • biurko - schowka? 
  • czegoś tak odpowiedniego i pojemnego, by po rozłożeniu szafeczki uzyskać dodatkową powierzchnię roboczą. 


Obejrzałam wtedy chyba wszystkie możliwe biurka i szafki w Internecie i nie znalazłam niczego odpowiedniego. Albo nie taki rozmiar, albo nie taki kolor, albo zawsze było jakieś ale! 

W akcie desperacji o taki mebel pytałam nawet stolarzy, którzy podczas wcześniej wspomnianego remontu, montowali nowe meble w salonie. Jak łatwo się domyślić, wyśmiali mnie! Dlaczego? Bo to za dużo kombinowania, kosztowałoby miliony monet, ... W każdym razie skutecznie zniechęcili mnie do robienia mebla na wymiar. 

Nowy mebel musiał pomieścić dwie maszyny do szycia - stebnówkę i overlocka, a dodatkowo mieć rozkładaną powierzchnię do pracy.
FOT. u Babeczki. Zależało mi, aby nowy mebel pomieścił dwie maszyny do szycia - stebnówkę i overlocka, a dodatkowo miał rozkładaną powierzchnię do pracy.


Remont był już skończony, a ja nadal nie miałam miejsca do pracy! 

Byłam przekonana, że już nie znajdę niczego odpowiedniego i przyjdzie mi pracować na moim wysłużonym biurku z czasów liceum.

Pewnie znacie taki wielki, niebieski, szwedzki sklep z artykułami do urządzania wnętrz... W sumie, to raczej powinnam zapytać, kto ich nie zna? ;) Pojechałam do tego sklepu, na drugi koniec miasta, by dokupić parę detali do "nowych, poremontowych" pokoi.

Przechadzałam się tak po zaaranżowanych pomieszczeniach, z wyjątkowo spokojną 1,5-latką ;) i nagle! Tak! Dwa kroki w tył i widzę mój wymarzony, prawie idealny mebel!!! Co to była za radość! Od razu oglądanie, sprawdzanie, mierzenie i totalny zachwyt! ALE! Przecież ten cudowny sekretarzyk jest w kolorach, które zupełnie nie pasują do mojej sypialnio-pracowni...

Sekretarzyk IKEA PS 2017
Mat. sklepu. Sekretarzyk IKEA PS 2017.


Nie kupiłam. 

Wróciłam do domu. Przybita. A po sprawdzeniu wszystkich wymiarów, że to biurko cudownie wkomponowałoby się w wyznaczone miejsce, jeszcze bardziej przybita. Biurko pojemne, a jednocześnie wąskie, z rozkładanym blatem roboczym!

Jak zawsze dobre pomysły przychodzą w najmniej odpowiednich momentach 

Przez cały dzień ten sekretarzyk nie dawał mi spokoju. (Chodziłam, myślałam i nic! Był to rok 2016. Nie było oczywiste, że meble można tak po prostu przemalować!) 
Aż nagle - jak często - pod prysznicem nadeszło cudowne olśnienie! Dlaczego nie mogłabym tego uroczego sekretarzyka przemalować na biało? Tak by w całości pasował do białych ścian i ciepłego, gruszowego łóżka? 
Hmmm... Wiązało się to też z przemalowaniem drzwi do szafy wnękowej, ale "może jednak spróbować?"

Następnego dnia...

Wróciłam po mój mebel idealny! Z malutką córką u boku, z wielkim trudem zapakowałam do auta kilkunastokilogramową paczkę z moim!!! sekretarzykiem! 
Od razu szybkie skręcenie, ustawienie i jest! Moje wymarzone biurko 🖤 Oczywiście przemalowane z sosnowego koloru na biały. 

Nowy" sekretarzyk w białej wersji idealnie pasuje do przemalowanych na biało drzwi szafy wnękowej. Całość kompozycji dopełniają czarne dodatki - lampka i krzesło.
FOT. u Babeczki. "Nowy" sekretarzyk w białej wersji idealnie pasuje do przemalowanych na biało drzwi szafy wnękowej. Całość kompozycji dopełniają czarne dodatki - lampka i krzesło.

Ze względu na niezwykłą funkcjonalność tego sekretarzyka wiem, że będzie to mebel, który będzie mi towarzyszył we wszystkich przeprowadzkach. No i zawsze można łatwo go przemalować ;) 

Sekretarzyk jest niezwykle funkcjonalny, mimo swoich niewielkich rozmiarów, a zwłaszcza niewielkiej głębokości.
FOT. u Babeczki. Sekretarzyk jest niezwykle funkcjonalny, mimo swoich niewielkich rozmiarów, a zwłaszcza niewielkiej głębokości.


Od tamtej pory już wiem, że nie ma mebla, którego nie można byłoby dopasować do nowego wnętrza ;) Trzeba mieć tylko pomysł i... Zrobić to!

Powodzenia w poszukiwaniu mebli doskonałych i udanej zabawy w malowanie! 💗

2 komentarze:

Dziękuję za odwiedziny! Będzie mi miło, jeśli zechcesz podzielić się ze mną swoją opinią.

Instagram

Copyright © u Babeczki