października 21, 2019

Bądź bohaterem! Zaopatrz się w wielorazowe worki na warzywa i owoce!

Worki wielorazowe na warzywa i owoce 

to nie tylko kolejna moda!


Z pewnością często słyszysz, że na świecie jest stanowczo za dużo plastiku i bardzo go nadużywamy? Podobno od lat 50. XX wieku ludzie wyprodukowali go aż ponad 9 mld ton! A wiesz, gdzie znajduje się on obecnie? Trafia nie tylko na składowiska odpadów, gdzie będzie rozkładał się przez setki lat, ale także zanieczyszcza środowisko! Czy masz ochotę coś z tym zrobić i powiedzieć STOP foliówkom?Plastikowe worki i śmieci rozsypane wokół kontenera na odpady na tle dzikiej przyrody
Fot. Pixabay. Jak okropnie wygląda zaśmiecona natura? Właśnie tak! Na tony plastiku i foliówek możemy się natknąć nawet na terenach zielonych, które powinny być czyste!

Czy zastanawiałeś się, jak możesz pomóc naszej planecie być zdrowszą i czystszą? 

Na pewno! Skoro znalazłeś się tutaj, to wiesz, że jednym ze sposobów jest ograniczenie plastikowych opakowań - głównie jednorazowych torebek foliowych.


Owoce na straganie z foliowymi workami
Fot. Pixabay. Workom foliowym na jeden raz mówimy stanowcze "Nie!!!".


W czym nosić zakupy, jeśli nie w foliówkach? Tak! W wielorazowych workach uszytych z bawełnianej siatki!

To takie proste rozwiązanie, a zupełnie zapomniane! Czy pamiętasz w czym nosiły zakupy, warzywa i owoce nasze babcie? Właśnie w siateczkowych workach, okrzykniętych kiedyś reliktem PRL-u! Ale zobacz, jaki to miało dobry wpływ na środowisko! 


Worki wielorazowe na warzywa i owoce z siatki bawełnianej
Fot. u Babeczki. Kompozycja ze świeżych i kolorowych warzyw i owoców oraz wielorazowych worków na warzywa i owoce.


Woreczki wielorazowe na warzywa i owoce z mojej Manufaktury szyte są w 100% z bawełny. 

Bawełniane są:
  • siatka - czyli główny materiał, z którego uszyte są worki,
  • tunel - z akwarelową ilustracją warzyw lub owoców,
  • sznurek - czarny, aby szybko nie zmienił kolorów od farbujących warzyw i owoców.

Ponadto worki posiadają:
  • drewniany guzik - wykorzystywany jako stoper do sznurka, aby łatwiej było worek zamykać i uchronić zawartość przed wysypaniem,
  • metkę - wykonaną z washable craftpaper (celuloza impregnowana lateksem) z informacją, ile kilogramów warzyw lub owoców możesz zapakować do danego worka.


worki wielorazowe na warzywa i owoce z metką mówiącą o dopuszczalnym obciążeniu
Fot. u Babeczki. Worki wielorazowe na warzywa i owoce z Manufaktury "u Babeczki" posiadają metkę, mówiącą o dopuszczalnym obciążeniu worka w danym rozmiarze.


Co jeszcze jest nietypowego w moich workach?


Tuneliki na sznurki zostały uszyte z bawełny w akwarelowe wzory warzyw i owoców. To pierwsze tego typu woreczki na rynku.

Skąd taki pomysł? 

Aby oszczędzić czas na zastanawianie się, co masz włożyć do którego worka. Jeśli kupujesz raz w tygodniu 5 kg ziemniaków, to wiesz że do worka z grafiką kartofli spokojnie je zapakujesz. Jeśli chcesz kupić 0,5 kg pomidorków koktajlowych, to włożysz je bez obaw do woreczka z pomidorami. Łatwe prawda?

A dlaczego to nie sznurki decydują o tym, co znajdzie się w środku woreczka? 

Wszystko po to, aby ułatwić sobie życie i móc szybko skorzystać z wygodnego rozwiązania - wyjmujesz worek z brokułem i pakujesz do niego brokuła. Mózg będzie Ci naprawdę wdzięczny, jeśli nie będziesz musiał się wielokrotnie zastanawiać nad tak błahą czynnością ;)
Poza tym życie w zgodzie z środowiskiem wcale nie oznacza, że produkt ekologiczny nie może mieć ładnego wzoru i wyglądu! Takimi workami z pewnością wzbudzisz zachwyt innych klientów w sklepie oraz sprzedawców!

Wzory warzyw i owoców na tkaninie bawełnianej, z której powstają niepowtarzalne tunele do worków wielorazowych na warzywa i owoce
Fot. u Babeczki. Wzory warzyw i owoców na tkaninie bawełnianej, z której powstają niepowtarzalne tunele do worków wielorazowych na warzywa i owoce. Każdy może skomponować swój unikalny zestaw woreczków.


A gdy masz kilka worków wielorazowych na warzywa i owoce?


Tutaj z pomocą przyjdzie Ci kolejne nowatorskie rozwiązanie! Etui na woreczki. Jedno zbiorcze opakowanie pomieści do 6 woreczków. Do tego posiada wygodny karabińczyk, dzięki któremu przypniesz etui do torby na zakupy i na pewno nie zapomnisz o nim, wychodząc z domu. A przecież zapominanie zdarza się każdemu z nas... ;)

Etui na worki wielorazowe na warzywa i owoce - dostępne wzory
Fot. u Babeczki. Etui na worki wielorazowe na warzywa i owoce - dostępne wzory. A Tobie, który motyw podoba się najbardziej?


Pewnie się teraz zastanawiasz, ile takie worki mogą ważyć i czy przypadkiem nie zrujnujesz swojego budżetu...


To normalne, nie martw się! Też się nad tym zastanawiałam i wzięłam to pod uwagę podczas projektowania woreczków.

Worki ważą max. do 27 gramów (szczegóły podane są przy każdym rozmiarze). Oczywiście nie w każdym sklepie, ani nie na każdym straganie trafisz na życzliwego sprzedawcę, który chętnie wytaruje Twoje woreczki, więc zapewne do każdego rachunku dopłacisz kilka groszy za taki worek. Ale wiedz, że i tak będziesz bohaterem nie przynosząc do domu kolejnego plastikowego worka, który bardzo szybko trafi do śmieci.

Chyba że będziesz kupować szafran - tu waga opakowania może jednak znacząco wpłynąć na cenę ;)

Pusty worek wielorazowy na warzywa i owoce na sklepowej wadze
Fot. u Babeczki. Pusty worek wielorazowy na warzywa i owoce. Tara to zaledwie 15 g!

    


Powiedz stop plastikowi! Bądź dobry i wybierz wielorazowe worki na warzywa i owoce. 

Mam nadzieję, że znajdziesz w moich workach radość z naprawiania świata :)


Wszystkie worki uszyte w mojej Manufakturze znajdziesz w sklepie "u Babeczki".
Oczywiście są zaprojektowane i wyprodukowane w całości w Polsce :)

To jak? Gotowa na zakupy? ;)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny! Będzie mi miło, jeśli zechcesz podzielić się ze mną swoją opinią.

Instagram

Copyright © u Babeczki