kwietnia 06, 2020

DIY - poduszki króliki na Wielkanoc

Do Wielkanocy zostało kilka dni... Sytuacja nie napawa zbytnim optymizmem, ale małe zmiany w Waszych salonach lub sypialniach na pewno wprawią Was w odrobinę świąteczny nastrój ;)


Chcę Wam dzisiaj pokazać jak w ekspresowym tempie możecie dokonać świątecznej metamorfozy Waszych salonów, a konkretnie kanap, foteli i innych wypoczynkowych mebli. Bo dlaczego i one nie mogą być świąteczne? ;)
Czego potrzebujecie do wykonania tak prostych dekoracji wielkanocnych? Myślę, że wszystko czego potrzebujecie do zrobienia małej metamorfozy, znajdziecie w swoich domach, bez konieczności wychodzenia! 

Potrzebne będą:


  • poduszki dekoracyjne - najlepiej w jednolitym kolorze, które z pewnością macie w domach,
  • igła,
  • pompony - ogonki - zwykle są do kupienia w prawie każdej pasmanterii (nie są oczywiście prawdziwe, lecz wykonane ze sztucznego futra). Jednak w związku z epidemią proponuję je tymczasowo odpruć z zimowych czapek ;) 

Wielkanocne poszewki - króliki? Do zrobienia potrzebne będą: poduszki dekoracyjne, igła oraz pompony "ogonki".

Pompony z pasmanterii mają dwie długie nitki, które za pomocą igły należy przewlec przez poszewkę w wybranym miejscu, zawiązać w supełek i... Gotowe! :D Właśnie własnoręcznie i to w ekspresowym tempie zrobiliście nowe wielkanocne poduszki - króliczki :D

Jeśli pompony po odpruciu od czapek nie będą miały długich nitek, możecie wykonać je samodzielnie. Należy wówczas wziąć długą nitkę i za pomocą igły przewlec ją przez pomponik, a następnie postąpić tak jak z kupnymi "ogonkami", czyli przewlec nitki przez poszewkę i zawiązać ich końce ;)

Tak wyglądają gotowe królicze poduszki.

Możecie być z siebie dumni 🖤 Wasze poduszki z ogonkami są gotowe! 

Króliczy ogonek na ozdobnej poduszce to świetny pomysł na wielkanocną dekorację kanapy lub fotela.


Pochwalcie się proszę efektami! Jestem szalenie ciekawa, jak wyszły Wam metamorfozy poduszek!Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za odwiedziny! Będzie mi miło, jeśli zechcesz podzielić się ze mną swoją opinią.

Instagram

Copyright © u Babeczki