kwietnia 05, 2019

Babeczka uczy się tapicerstwa! - "Po godzinach..."

Tego jeszcze nie było! Próbowałam już w życiu wielu dziedzin rękodzieła, ale zmiany wizerunku mebli tapicerowanych jeszcze nie! Ale muszę! Jest to niezwykle konieczne - o czym za chwilę, a przede wszystkim szalenie ciekawe! Ach! Nie mogę się już doczekać! 
Dlaczego moim krzesłom z mikrojadalni niezbędna jest nowa tapicerka?
Zobaczcie sami! Krzesła obite ekoskórą obchodzą właśnie swoje 8. urodziny! Dacie wiarę, że ekoskóra (wstyd się przyznać - konserwowana raz!, góra dwa) wytrzymała tak długo? Tapicer, do którego się udałam nie chciał mi uwierzyć! Standardowo obicie z tego materiału bardzo szybko się zużywa, a u mnie? Niespodzianka! Wytrzymały bardzo, bardzo długo! Przyjrzyjcie się im proszę z bliska.

Krzesło z jadalni obite ekoskórą w bardzo modnym kiedyś zestawieniu, czyli drewno wenge i waniliowa ekoskóra.

Tak wygląda siedzisko obite ekoskórą po 8 latach intensywnego użytkowania.

Oparcie krzesła obitego ekoskórą - popękane i zniszczone. Czas na renowację!

Jak sami widzicie zmiany są konieczne! Chciałam Wam oszczędzić bardziej drastycznych zdjęć, bo miejscami tapicerka jest przetarta aż do samej gąbki! Dramat! I wstyd, bo fatalnie wyglądają takie meble w każdym wnętrzu. Do tego kolor materiału zupełnie nie pasuje do wnętrza...
Zapytacie, czemu sama chcę je tapicerować? Oczywiście, byłam u tapicera, dostałam wycenę (pół biedy), ale termin oczekiwania?! Dwa, D - W - A miesiące!!! Plus 2 tygodnie na "naprawę" tapicerki!
Skoro już zdecydowałam, że renowacja jest potrzebna to MUSI być tu i teraz! :D Myślę, że teraz już rozumiecie, dlaczego zrobię to sama ;) Poza tym możliwość nauczenia się czegoś nowego jest niezwykle interesująca!
Tak więc 3 - 2 - 1 start! Oprócz codziennej, pracy, rodziny i domu daję sobie tydzień na zgłębienie tajników tego ekscytującego rękodzieła! :) 
Jesteście ciekawi, co z tego wyjdzie? Przyznam Wam szczerze, że ja też! Nie mogę się już doczekać! :)
Efekty metamorfozy pokażę Wam w przyszły piątek! Ach! Będzie się działo! Dobra, kończę już i biegnę w podskokach, bo tydzień to wcale nie tak dużo! :)

Ściskam gorąco! Babeczka ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny! Będzie mi miło, jeśli zechcesz podzielić się ze mną swoją opinią.

Instagram

Copyright © u Babeczki